داور ويديويي کمک بزرگي به اسکواش کرد

استفاده از داور ویدیویی برای اولین دوره از مسابقات در تاریخ اسکواش ایران خوشبختانه کمک بسیار بزرگی به کاهش اعتراضات و پایداری جو مسابقات کرد
داور ويديويي کمک بزرگي به اسکواش کرد

مجید جلیلی قاضی زاده رییس سازمان لیگ در مصاحبه با سایت رسمی فدراسیون اسکواش گفت: 

هفته پایانی مسابقات لیگ های اسکواش را از تاریخ ۲۹ خرداد الی ۳ تیرماه به میزبانی بسیار خوب باشگاه فولاد آلیاژی ایران را شاهد بودیم که تشکر ویژه ای داشته باشم از جناب آقای مهندس چایچی و ریاست محترم فدراسیون و همکاران عزیز  و تمامی عوامل اجرایی مسابقات که ما را همراهی نمودند که  مسابقات در شرایطی مطلوب و بدون هیچ گونه آسیب دیدگی و مشکلی برگزار شود. 

 

وی ادامه داد: در لیگ برتر آقایان با حضور ۶ تیم مسابقات را آغاز کردیم که در ۲ هفته لیگی در مجموع با انجام ۳۰ مسابقه تیمی در دور رفت و برگشت ،

 لیگ برتر بانوان نیز با حضور ۵ تیم در  مجموع با انجام ۲۰ بازی تیمی، 

و در لیگ دسته یک آقایان مسابقات به صورت رفت و برگشت در ۲ هفته در مجموع ۲۰ بازی تیمی به پایان رسید که در مجموع ۶۴۲ مسابقه انفرادی برگزارگردید و  در نهایت با انجام ۷۰ بازی تیمی‌و ۶۴۲ مسابقه انفرادی نتایج ذیل حاصل گردید:

باشگاه ملوان تهران، با انجام ۱۰ بازی و ۱۰ برد بدون باخت و با کسب  ۲۷ امتیاز بعنوان ۲۷ امتیاز قهرمان لیگ‌برتر آقایان معرفی شد .

مقام دوم مسابقات آقایان به تیم فولاد آلیاژی ایران با انجام ۱۰ بازی، ۹ برد، و ۱ باخت، مجموعه کروشه تهران با ۱۰‌ بازی، با ۵ برد و ۵ باخت ۱۷ امتیاز مقام سوم را کسب نماید.

مجید جلیلی قاضی زاده در ادامه افزود: در قسمت لیگ‌ برتر بانوان تیم مهرسان تهران توانست با انجام ۸ بازی، ۷ برد و ۱ باخت قهرمان بلا منازع لیگ برتر بانوان شود، تیم فولاد آلیاژی یزد با ۸ بازی، ۷ برد و ۱ باخت، با اختلاف ۱ امتیاز در مجموع با امتیاز ۱۹ مقام دوم، و تیم جوانان مهرسان با انجام ۸ بازی، ۴ برد و ۴ باخت با ۱۵ امتیاز مقام سوم را از آن خود کند. 

رئیس سازمان لیگ ادامه داد: در دسته یک آقایان باشگاه نیکان البرز در ۲ دور رفت و برگشت با ۸ بازی، ۸ برد، بدون باخت و با امیتاز ۲۱ مقام اول را کسب کند، تیم هیات اسکواش یزد با ۸ بازی، ۶ برد، ۲ باخت با ۱۷ امتیاز مقام نایب قهرمانی و تیم طاق بستان کرمانشاه نیز با انجام ۸ بازی، ۴ برد و ۴ باخت با ۱۵ امتیاز مقام سوم مسابقات را از آن خود نماید.

مجید جلیلی قاضی زاده رئیس سازمان لیگ در پایان خاطر نشان شد: در این دوره از مسابقات در قسمت لیگ های آقایان عنوان پدیده مسابقات با نظر کمیته فنی سازمان لیگ در سال ۱۳۹۹_۱۴۰۰ تعلق گرفت به ماهان طاهر زاده از تیم طاق بستان کرمانشاه و  در بخش بانوان نیز نارگل رمضان زاده از تیم جوانان مهرسان تهران صاحب این عنوان ارزشمند گردید.

امیدوارم این انتخاب ها انگیزه ای برای رشد و شکوفایی هر چه بیشتر نوجوانان مستعد گردیده و در آینده ای نه چنان دور شاهد حضور این عزیزان در سکوهای بین المللی باشیم.

از کلیه نمایندگان باشگاه ها که با همکاری بسیار خوب به عنوان بازوان سازمان لیگ باعث شدند مسابقات خوب، بدون حاشیه و با نهایت انضباط را داشته باشیم و در این دوره بارها روحیه پهلوانی را از ورزشکاران عزیز در مسابقات شاهد بودیم که به دنبال آن امسال شاهد کمترین اعتراض در این رقابت‌ها بودیم.

وی در ادامه ضمن استفاده از داور ویدیویی برای اولین دوره از مسابقات در تاریخ اسکواش ایران، گفت: خوشبختانه این مطلب کمک بسیار بزرگی به کاهش اعتراضات و جوی بسیار آرام در مسابقات را از این بابت شاهد بودیم و از کمیته داوران و شخص جناب آقای مختاری ریاست محترم و همکاران پرتلاش شان نیز  بابت هماهنگی و قضاوت خوب تشکر مینمایم.

عکس روز

لیگ برتر اسکواش

رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 ملوان نداجا 10 10 0 27
2 فولاد آلیاژی ایران 10 7 3 20
3 مجموعه کروشه 10 6 4 17
4 پالايش نفت آبادان 10 6 4 16
5 ستارگان آیکورت 10 1 9 6
6 اراك اسکواش 10 1 9 4
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 مهرسان 8 7 1 20
2 فولاد آلیاژی ایران 8 7 1 19
3 جوانان مهرسان 8 4 4 15
4 اراک اسکواش 8 2 6 4
5 هیئت کرمانشاه 8 0 8 2

لیگ برتر اسکواش

گروه غرب
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 نیکان البرز 8 8 0 21
2 هیئت اسکواش یزد 8 6 2 17
3 طاق بستان کرمانشاه 8 4 4 15
4 آرسس آران و بیدگل 8 2 6 6
5 اسکواش همدان 8 0 8 1
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز

لیگ برتر اسکواش

گروه شرق
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 سحاب آران و بیدگل 9 7 2 23
2 هیات اسکواش اراک 9 6 3 20
3 پالایش نفت آبادان 9 6 3 18
4 پارس اندیش خرم آباد 9 0 9 3
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کیش اسکواش 3 3 0 9
2 ظفر تهران 3 1 2 4
3 شهدای مدافع حرم کرمانشاه 2 0 2 0
اخبار استان ها
استان گیلان استان زنجان استان کردستان استان کرمانشاه استان قزوین استان مازندران استان گلستان استان البرز استان تهران استان همدان استان مرکزی استان قم استان لرستان استان ایلام استان خوزستان استان اصفهان استان یزد استان فارس استان هرمزگان استان سمنان استان کرمان استان چهارمحال و بختیاری استان کهگیلویه و بویراحمد استان سیستان و بلوچستان استان بوشهر استان خراسان جنوبی استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان اردبیل استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی جزیره کیش

خبرنامه