مواردی که شما احتمالاً در مورد پدل نمي دانيد!

پدل ورزشي سريع ، آسان و مفرح که به سرعت در حال گسترش است و محبوبيت بسيار زيادي در ميان چهره هاي مشهور ورزشي دارد.
مواردی که شما  احتمالاً  در مورد پدل نمي دانيد!

  در مورد یکی از سریع ترین ورزش های جهان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

1.پدل در دهه 1960 در مکزیک اختراع شد
اگرچه ورزشی مشابه پدل در دهه 1910 در کشتی های تفریحی انگلیس و واشنگتن و نیویورک بازی می شد اما در سال 1969 بود که پدل ، همان طور که امروز بازی می شود ، ایجاد شد. انریکه کورکورا ، تاجر مکزیکی نخستین کورت پدل را در خانه خود در آکاپولکو ایجاد کرد . 

2.پدل را به صورت دوبل ( دو نفره ) بازی می کنند
زمین های  پدل برای چهار بازیکن طراحی شده و تقریباً 25 درصد از اندازه زمین تنیس کوچک تر است. سرعت بازی باعث شده بیشتر مسابقات  پدل به صورت دوبل برگزار شود.

3.قوانین پدل شبیه تنیس و اسکواش
در پدل زدن امتیازها شبیه تنیس است . یک زمین پدل دارای دیوار است و به نوعی تلفیقی از تنیس و اسکواش است.

4.لیونل مسی  یک زمین پدل دارد ! 
به طور مسلم بهترین فوتبالیست جهان ، لیونل مسی  است که یکی از طرفداران بزرگ پدل است و حدود دو میلیون نفر در زادگاهش آرژانتین پدل بازی می کنند . پدل در میان بسیاری از فوتبالیست ها محبوب است ، از جمله زلاتان ابراهیموویچ ، جرارد پیکه و فرانچسکو توتی .
 
5.پدل دومین ورزش محبوب اسپانیا 
پدل نه تنها در آرژانتین بسیار محبوب است ، بلکه بیشتر در اسپانیا بازی می شود. این کشور اروپایی دارای بیش از 20 هزار زمین پدل است که حدود  چهار میلیون بازیکن فعال دارد. بعد از فوتبال ، این دومین ورزش محبوب اسپانیا است.

6.توپ های پدل کوچک تر از توپ های تنیس  
در نگاه اول توپ های پدل و تنیس تقریباً یکسان هستند . توپ های پدل فشار کمتری دارند و کمی کوچکتر از توپ های تنیس هستند. راکت پدل دارای زه نیست و کوتاه تر از راکت های تنیس و اسکواش است.

7.یورگن کلوپ ، سرمربی لیورپول با مربیانش پدل بازی می کند
در مصاحبه با دیلی میرور مشخص شد که یورگن کلوپ ، سرمربی فوتبال ، مرتب در زمین پدل حضور دارد  و او از این بازی به عنوان مکانی برای مشورت و گفتگو با مربیانش استفاده می کند. دستیار او ، پپ لیجندرز  گفت:  ما بهترین ایده ها را برای حل مسائل در طول بازی پدل  ارائه می دهیم . ما بین دو ست بازی در مورد راه حل های مشکلات فوتبال نیز بحث می کنیم . " پدل دارای لحظه های عالی همراه با آرامش است."

8.بیش از 6000 بازیکن پدل در انگلیس وجود دارد
حدود 6000 بازیکن در سراسر انگلیس پدل بازی می کنند و  82 کورت پدل در 45 باشگاه در انگلیس وجود دارد . تعدادی که قرار است طی سال های آینده رشد قابل توجهی داشته باشند.

9.تلاش برای المپیکی شدن 
در حال حاضر پدل در 57 کشور جهان بازی می شود . برای اینکه پدل بتواند به عنوان یک ورزش المپیکی شناخته شود ، در ابتدا باید حداقل در 75 کشور انجام شود. رویایی که خیلی زود به حقیقت تبدیل می شود.

برگرفته از سایت اسکای اسپورت ژانویه 2021 

عکس روز

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

گروه شرق
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 سحاب آران و بیدگل 9 7 2 23
2 هیات اسکواش اراک 9 6 3 20
3 پالایش نفت آبادان 9 6 3 18
4 پارس اندیش خرم آباد 9 0 9 3
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کیش اسکواش 3 3 0 9
2 ظفر تهران 3 1 2 4
3 شهدای مدافع حرم کرمانشاه 2 0 2 0
اخبار استان ها
استان گیلان استان زنجان استان کردستان استان کرمانشاه استان قزوین استان مازندران استان گلستان استان البرز استان تهران استان همدان استان مرکزی استان قم استان لرستان استان ایلام استان خوزستان استان اصفهان استان یزد استان فارس استان هرمزگان استان سمنان استان کرمان استان چهارمحال و بختیاری استان کهگیلویه و بویراحمد استان سیستان و بلوچستان استان بوشهر استان خراسان جنوبی استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان اردبیل استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی جزیره کیش

خبرنامه