مصاحبه با مسول کميته راکتبال توسط خبرنگار سايت رسمي فدراسيون اسکواش

کريمي: برنامه ها ي متنوعي براي راکتبال در کل کشور داريم و در اين مسيرماموريت داريم نسبت به تامين تجهيزات رشته راکتبال اقدام کنيم
مصاحبه با مسول کميته راکتبال توسط خبرنگار سايت رسمي فدراسيون اسکواش

خبرنگار سايت رسمي فدراسيون با خانم سيمين کريمي مسول کميته راکتبال کشورمان مصاحبه اي انجام ئداده که در زير ملاحظه مي کنيد:

سوال: ضمن عرض سلام خدمت شما سرکار خانم کريمي لطفا بفرماييد امسال با وجود مشکلات به وجود امده از عارضه کرونا چه برنامه هايي را در کميته راکتبال انجام داديد ؟

جواب: با سلام و ارزوي سلامتي براي همه ورزش کاران و هموطنان عزيز و عرض تسليت به جامعه ورزش بواسطه فوت ملي پوش سابق فوتبال کشورمان مرحوم ميناوند و آرزوي صبر براي بازماندگان ، بنده به عنوان رييس کميته راکتبال ايران همانطور که اشاره کرديد اعلام مي کنم هراس از بيماري و بخشنامه هاي دولتي مبني بر تعطيلي و نيمه تعطيل بودن اماکن ورزشي به اسکواش57 (راکتبال) هم مثل ديگر رشته هاي ورزشي لطمه زد  و امسال نتوانستيم در برگزاري ليگ هاي اسکواش57(راکتبال) کشور و برپايي کارگاههاي  آموزشي مانند سال هاي قبل فعاليت داشته باشيم و بيشتر برنامه هاي  اين کميته را بر  فعاليت هاي فرهنگي و شبکه هاي اجتماعي سوق داديم به طوريکه  بنا به ارزيابي فدراسيون اين کميته در اين دو حوزه يعني اقدامات فرهنگي  و ايجاد محتوي در فضاي مجازي با ارائه ويديوهاي کوتاه و تاثيرگذار که گاها به معاونت فرهنگي و توسعه همگاني وزارت ورزش و جوانان هم ارسال شد ، از سوي دفتربسيج وزارت ورزش مورد تقدير قرار گرفت معطوف شد.

سوال: چه برنامه هايي در ماههاي پيش رو در حوزه اسکواش57(راکتبال) داريد؟

جواب: طبق جلساتي که  در فدراسيون داشتيم موافقت اجرايي شدن  برنامه هاي تدوين شده در حوزه اسکواش57(راکتبال) را دريافت کرديم که هر چه سريعتر اجرايي کنيم.
   با جود کاهش شيوع بيماري، در بهمن ماه سال جاري مسابقاتي را در دو بخش مردان و زنان در باشگاه انقلاب برگزار خواهيم کرد تا پس از ماهها دوري از زمين هاي ورزش اهالي علاقمند به اسکواش57(راکتبال) با انگيزه و انرژي در اين رويداد  که با عنوان گراميداشت دهه مبارک فجر برگزار شود شرکت کنند. هم چنين در همين راستا طبق توافق با رييس فدراسيون ، اهالي کميته راکتبال در محل کميته ملي المپيک در بهمن ماه نشستي با رييس فدراسيون خواهند داشت تا از رهنمودهاي ايشان در ادامه مسير بهره ببريم.

سوال: چه برنامه هاي مهم ديگري را در اينده پيش رو برنامه ريزي کرده ايد؟

جواب: مهمترين  برنامه اي که ما را درگير خواهد کرد  ميزباني رقابت هاي مسترز اسکواش57(راکتبال) قهرماني اسيا که همزمان با مسابقات مسترز اسکواش قهرماني اسيا در شهريور ماه سال اينده است که طي هفته آينده اولين نشست هاي تخصصي جهت انتخاب تيم برگزاري و برنامه ريزي جهت تشکيل جلسات ماهانه براي هماهنگي تا روز ميزباني ادامه خواهند داد تا ايران ميزباني شايسته براي اين مسابقات تاريخي باشد.

سوال : اين مسابقات در  چه  رده سني  برگزار مي شود و آيا ايران نفراتي براي شرکت در اين رقابت هاي آسيايي دارد ؟

جواب : رده سني اعلام شده از فدراسيون آسيا بالاي ۳۵ سال است که اگر با سن بالاي ۳۰ سال موافقت شود؛ ايران خصوصا در بخش بانوان تيمي قدرتمند دارد ولي ما براي اينکه به عنوان ميزبان شرکت کنندگاني مطرح داشته باشيم و چون در گذشته از ملي پوشان اسکواش  بانوان بودم و از ابتداي ورود راکتبال به ايران اين ورزش را فرا گرفتم و بازي مي کنم به احتمال قوي شخصا به همراه دبيرم خانم حيدرزادي در اين مسابقات شرکت خواهيم داشت و طبق اخذ موافقت رييس فدراسيون در بخش مردان هم آقاي بهروزنيا از مربيان خوب راکتبال مامور خواهند شد تا نسبت به معرفي نفرات قوي در مردان هم اقدام نمايند.  

سوال: در خصوص ناياب بودن تجهيزات  اين ورزش  چه استراتژي پيشه کرده ايد؟

جواب: با توافقي که در دي ماه با فدراسيون انجام داديم کميته راکتبال موظف شد به حوزه تجهيزات راکتبال ورود و تجهيزات را خريداري کند و در ازاي دريافت بهاي آن در اختيار علاقمندان و هيات هاي ورزشي قرار دهد.

سوال: در حوزه اقتصادي و اينکه رويدادهاي خود را خودگردان کنيد چه اقداماتي خواهيد کرد؟

جواب: همانطور که مي دانيد يکي از ويژگي هاي ما در اسکواش57(راکتبال) و اسکواش اين بوده که بازاريابي خوبي براي برگزاري رويدادها داريم و اين را بار ديگر در برگزاري مسابقات اسکواش57(راکتبال) ملاحظه خواهيد کرد  که مسابقات جايزه بزرگ را برگزار و جوايز  مسابقات توسط فدراسيون محترم اسکواش تامين خواهند شد.
که اين را مرهون يک تيم کاري يکدست و منسجم پيرامون اسکواش57(راکتبال) مي دانم که از تک تک آنها بدليل همراهي طي سال ها سپاسگزارم.

سوال: آيا در آموزش اسکواش57(راکتبال) و ارتقا مهارت هاي مربي گري هم برنامه اي داريد؟

جواب: بله با رايزني هاي صورت گرفته. با امور بين الملل فدراسيون در پي اعزام چند مربي علاقمند با هزينه شخصي براي شرکت در دوره هاي ارتقا هستيم که فدراسيون هم حمايت مي کند و با رفع مشکل تجهيزات کارگاهها و دوره هاي آموزشي…جواب: بله با رايزني هاي صورت گرفته. با امور بين الملل فدراسيون در پي اعزام چند مربي علاقمند با هزينه شخصي براي شرکت در دوره هاي ارتقا هستيم که فدراسيون هم حمايت مي کند و با رفع مشکل تجهيزات کارگاهها و دوره هاي آموزشي را با کميته آموزش فدراسيون مجددا شروع
مي کنيم .

سوال: آينده اسکواش57(راکتبال) را  در ايران چگونه مي بينيد؟

جواب: با روي کار آمدن رييس جديد فدراسيون جهاني  که اسکواش57(راکتبال) را حمايت جدي مي کند راکتبال يا همان squash57 روزهاي خوب و پررونقي را تجربه مي کند .

ممنونم که در اين مصاحبه شرکت کرديد.

من هم از توجه شما به اسکواش57(راکتبال) سپاسگزارم.

عکس روز

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

گروه شرق
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 سحاب آران و بیدگل 9 7 2 23
2 هیات اسکواش اراک 9 6 3 20
3 پالایش نفت آبادان 9 6 3 18
4 پارس اندیش خرم آباد 9 0 9 3
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کیش اسکواش 3 3 0 9
2 ظفر تهران 3 1 2 4
3 شهدای مدافع حرم کرمانشاه 2 0 2 0
اخبار استان ها
استان گیلان استان زنجان استان کردستان استان کرمانشاه استان قزوین استان مازندران استان گلستان استان البرز استان تهران استان همدان استان مرکزی استان قم استان لرستان استان ایلام استان خوزستان استان اصفهان استان یزد استان فارس استان هرمزگان استان سمنان استان کرمان استان چهارمحال و بختیاری استان کهگیلویه و بویراحمد استان سیستان و بلوچستان استان بوشهر استان خراسان جنوبی استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان اردبیل استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی جزیره کیش

خبرنامه