گفتگو با شيما شمس، مربي و مسئول کميته کودکان هيات اسکواش استان البرز

مسول استعدادیابی هیات اسکواش البرز از اقدامات صورت گرفته پس از روی کار آمدن سروش خندان دل رییس هیات البرز می گوید
گفتگو با شيما شمس، مربي و مسئول کميته کودکان هيات اسکواش استان البرز

 ‎ شيما شمس، مربي و مسئول کميته کودکان هيات اسکواش البرز در گفتگو خبرنگار روابط عمومي گفت: در اين روزهايي که همه مردم از جمله ورزشکاران درگير ويروس کرونا هستند، لازم است همه باهم همکاري داشته باشيم و با رعايت کردن هرچه بهتر پروتکل هاي بهداشتي هر چه زودتر از ا شرايط بحراني عبور کنيم  تا بتوانيم ‎مانند قبل زندگي کنيم و به ورزش اسکواش به صورت  حرفه اي و بدون نگراني ادامه دهيم.

‎در سال هاي آتي و با برنامه ريزيهاي دقيق با کمک و حمايتهاي مهندس خندان دل رياست هيات اسکواش استان البرز و مديريت مدرسه تحسين کرج سرکار خانم چهارلنگ و همراهي هاي آقاي محمدرضا بهروزنيا، دبير هيات استان توانستم بزرگترين و کار آمد ترين طرح استعداد يابي اسکواش و توسعه اسکواش در بين ک ودکان را با هدف توسعه و ترويج رشته در سطح استان البرز را برگزار نماييم و حدود ۲۰۰ دانش آموز پايه ابتدايي دوره اول و دوم مدرسه تحسين  مهرشهر را با با مربيگري خودم با ورزش اسکواش آشنا نمايم و با برنامه ريزي آموزش ديدند.
‎ترم اول ما تا پايان دي ماه به خوبي برگزار شد و با همکاري مديريت مدرسه مراسم تقدير و تشکر از تمامي دانش آموزان با همکاري هيات و حضور مدير کل محترم ، جناب آقاي دکتر غفراني به عمل امد.
‎ترم دوم آموزش دانش آموزان اسکواشي از بهمن ماه شروع شد، که با شيوع ويروس کرونا و تعطيلي مدارس و آغاز قرنطينه آموزش ها نيمه کاره ماند و از طريق فيلم و  ‎کليپ هاي اموزشي اموزش دور دوم بچه ها انجام شد.
‎درسال گذشته با برنامه ريزي و  تمرين هاي مداوم با شاگردانم که بيشتر رنج سني آن ها بين ۶ تا ۱۲سال است،  آنيتا دهستاني دانش آموز مستعد توانست کارت زمرد را بدست بياورد ولي متاسفانه با شيوع کرونا برنامه هاي کميته استعداد يابي به تعويق افتاد.
‎پيرامون برنامه هاي آموزشي و تمريني،  آنيتا  دهستاني و باران سپهر در مسابقات بين المللي اصفهان جونيور  توانستند مقام اول و سوم را در رده سني کمتر از ۹ سال بدست بياورند. 
‎طي دوره قرنطينه دائما با بچه ها  در ارتباط بودم و برنامه روزانه ورزشي که توسط پيج اسکواش ايران برنامه ريزي شده بود را با کمک خانواده ها توسط بچه هاانجام شد و فيلم هاي تمرين را براي من ارسال ميکردند که در رسانه فدراسيون و هيات نمايش داده شد.
‎شمس در ادامه گفت: در اين مدت فکر هاي زيادي داشتم که چطور بتونم بچه ها رو همچنان با انگيزه نگه دارم و شرايط ايجاد شده باعث افت و بي انگيزه شدن بچه ها نشود به همين دليل بچه ها رو مسئول ايجاد توليد محتوا کردم که هرکدام راجب يک موضوع ورزشي و مربوط به اسکواش توليد محتوا انجام بدهند و تحقيق کنند که بسته به خلاقيت هرکدام با کليپ ورزشي،عکس،مطالب و ...توليد محتوا کردند و براي خود بچه ها بسيار انگيزه خوبي بود و با تحقيق و پژوهش اطلاعات مفيدي را کسب کردند.
وي در پايان گفت، ‎اميدوارم بتوانم همچنان پر انرژي  در اين راه قدم بردارم و برطرف شدن شرايط فعلي بتوانم هرروز براي بچه ها انگيزه بيشتري ايجاد کنم و با پايان يافتن کرونا بتوانيم دوباره در کنار هم باشيم و برنامه هاي خود را در مسير رشد و تعالي اسکواش ادامه دهيم.

عکس روز

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

گروه شرق
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 سحاب آران و بیدگل 9 7 2 23
2 هیات اسکواش اراک 9 6 3 20
3 پالایش نفت آبادان 9 6 3 18
4 پارس اندیش خرم آباد 9 0 9 3
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کیش اسکواش 3 3 0 9
2 ظفر تهران 3 1 2 4
3 شهدای مدافع حرم کرمانشاه 2 0 2 0
اخبار استان ها
استان گیلان استان زنجان استان کردستان استان کرمانشاه استان قزوین استان مازندران استان گلستان استان البرز استان تهران استان همدان استان مرکزی استان قم استان لرستان استان ایلام استان خوزستان استان اصفهان استان یزد استان فارس استان هرمزگان استان سمنان استان کرمان استان چهارمحال و بختیاری استان کهگیلویه و بویراحمد استان سیستان و بلوچستان استان بوشهر استان خراسان جنوبی استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان اردبیل استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی جزیره کیش

خبرنامه