ابريشم‌کار: پتانسیل برای پیشرفت رشته پدل زیاد است/ شناخت و تحمل سختي‌ها لازمه موفقيت يک ورزشکار است

مسوول بخش بانوان پدل ايران معتقد است که با شناخت و تحمل سختي ها است که يک ورزشکار مي تواند مسير دشوار قهرماني را جهت کسب مدال و موفقيت هاي بيشتر براي خود هموار سازد.
ابريشم‌کار: پتانسیل برای پیشرفت رشته پدل زیاد است/ شناخت و تحمل سختي‌ها لازمه موفقيت يک ورزشکار است

«حميده ابريشم کار» که به مناسبت پايان مرحله نخست رقابت هاي انتخابي تيم ملي پدل بانوان ايران با روابط عمومي پدل گفت وگو مي کرد، با بيان اين مطلب اظهار داشت: طبيعتا هر ورزشکاري بايد با شناخت نسبت به سختي‌هاي رشته‌اي که درآن فعاليت مي‌کند تلاش خود را بهبود بخشيده و با علاقه وافزايش تاب آوري به انجام آن بپردازد. در چنين شرايطي است که از يک سو تمامي سختي ها و همچنين کمبودها از ذهن يک ورزشکار خارج مي شود و از سوي ديگر او با لذت به فعاليت ورزشي خود ادامه مي دهد و در کنار آن خود را در مسير رسيدن به مدال و رتبه مي‌بيند.
ابريشم کار به برگزاري مرحله نخست رقابت هاي انتخابي پدل بانوان ايران اشاره مي کند و مي افزايد: پس از ۵ سال اولين دوره مسابقات انتخابي تيم ملي بانوان با حضور ۳۰ شرکت کننده برگزار شد که از بين آنان با تصميم کادر فني۱۶ نفر انتخاب شدند. به رغم اينکه  براي اولين بار اين مسابقات برگزار مي شد اما از سطح فني خوبي برخوردار بود.
مسوول بخش بانوان پدل ايران همچنين خاطرنشان کرد که براي انتخاب افراد براي حضور در تيم ملي بانوان معيارها و ملاک‌هاي متفاوتي مدنظر بوده؛ به گونه اي که کادر فني در کنار مسائل فني و تکنيک هاي ورزشکاران، به نوعي به شرايط سني شرکت کنندگان نيز توجه داشت.
روانشناس آکادمي ملي المپيک و تيم هاي ملي به اين نکته نيز اشاره کرد که معيارهاي ادراکي و آمادگي بدني نيز که نقش قابل توجهي در موفقيت و نتيجه گيري يک ورزشکار دارند، با موشکافي و دقت نظر بالا از سوي کادر  فني مورد ارزيابي قرار گرفته است‌.
مدرس دانشگاه ادامه مي دهد: در گذشته با توجه به نبود تيم ملي بانوان و توجه کمتر نسبت به بانوان، باعث مي شد تا حدود زيادي تاثير منفي بر عملکرد آنان بگذارد، اما خوشبختانه اکنون با برگزاري جلسات و انجام گفت‌و‌گو با دست اندرکاران و همچنين با ورزشکاران و نيز تصميم جهت برگزاري مسابقات انتخابي براي نخستين بار؛ سعي کرديم موجبات دلگرمي و ايجاد انگيزه جهت ادامه فعاليت و بهبود عملکرد آنان را فراهم سازيم.
مسوول بخش بانوان پدل ايران به برگزاري دوره هاي مربيگري جهت افزايش دانش فني ورزشکاران اين رشته اشاره کرد وگفت: ورزشکاران تقريبا در سطح خوبي از جهت فني قرار دارند اما با اين حال جهت ارتقاي آنان دو دوره مربيگري با حضور مربيان با دانش در کنار آنان برگزار شده است. همان‌گونه که ما شاهد هستيم دو تن از افراد فني و با دانش بالاي مربيگري تيم ملي را بر عهده دارند، اما همچنان نياز به توجه و اهتمام بيشتري است تا انشاا... در پدل به يک سطح مطلوب برسيم.
عضو سازمان نظام روانشناسي كشور و انجمن روانشناسان ايران، پتانسيل هاي پيشرفت ورزش نوپاي پدل را قابل توجه دانست اما گفت که مشکلاتي سر راه اين مهم از جمله کمبود زمين هاي تمرين وجود دارد که با مرتفع شدن آن، آينده‌ي خوبي براي اين رشته متصور هستم.
ملي پوش سابق تيراندازي با کمان ايران همچنين تلاش خودجوش برخي ورزشکاران در معرفي و شناسايي ورزش پدل به مردم را ستود و گفت: بعضا شاهد هستيم که برخي از ورزشکاران به صورت خودجوش و به جهت معرفي اين رشته‌ي نوپا، اقدام به انجام و تبليغ آن در محيط‌هاي عمومي نظير مترو، پارک ها و خيابان‌ها مي‌کنند که اين موضوع با استقبال دلگرم کننده از طرف مخاطباني که تاکنون آشنايي با آن نداشته‌اند روبرو مي‌شود. اين اقدام از جانب ورزشکاران در جهت آشنايي مردم با رشته پدل جاي تقدير دارد و نشان از انگيزه‌ي بالاي خود ورزشکاران است.
مسوول بخش بانوان پدل ايران در پايان گفت: بايد از وزارت محترم ورزش و جوانان و ساير نهادهاي ذيربط و مسئولاني که با حمايت‌هاي خود موجبات پيشرفت اين رشته نوپا را فراهم مي سازند، قدرداني کنم و همچنين از رياست محترم فدراسيون اسکواش جناب آقاي دکتر سليماني و رياست کميته پدل جناب آقاي بشيري تشکري داشته باشم. اميدوارم تا با تدابير و تلاش‌هايي که از جانب متوليان امر مي‌شود شاهد پيشرفت روزافزون اين رشته جذاب در کشور باشيم.

عکس روز

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

گروه شرق
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 سحاب آران و بیدگل 9 7 2 23
2 هیات اسکواش اراک 9 6 3 20
3 پالایش نفت آبادان 9 6 3 18
4 پارس اندیش خرم آباد 9 0 9 3
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کیش اسکواش 3 3 0 9
2 ظفر تهران 3 1 2 4
3 شهدای مدافع حرم کرمانشاه 2 0 2 0
اخبار استان ها
استان گیلان استان زنجان استان کردستان استان کرمانشاه استان قزوین استان مازندران استان گلستان استان البرز استان تهران استان همدان استان مرکزی استان قم استان لرستان استان ایلام استان خوزستان استان اصفهان استان یزد استان فارس استان هرمزگان استان سمنان استان کرمان استان چهارمحال و بختیاری استان کهگیلویه و بویراحمد استان سیستان و بلوچستان استان بوشهر استان خراسان جنوبی استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان اردبیل استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی جزیره کیش

خبرنامه