۲۰ استان درالمپیاد استعدادهای برتر اسکواش کشور در اراک شرکت دارند

عابد حقدادی مدیرکل ورزش استان مرکزی : المپیاد استعدادهای برتر ورزش یکی از حلقه های مفقوده چند سال گذشته در ورزش کشور بود
 ۲۰ استان درالمپیاد استعدادهای برتر اسکواش کشور در اراک شرکت دارند

 عابد حقدادی اظهار داشت: المپیاد استعدادهای برتر ورزش یکی از حلقه های مفقوده چند سال گذشته در ورزش کشور بود، که به همت وزارت ورزش و جوانان و اداره کل دفتر استعدادیابی معاونت توسعه ورزش قهرمانی شکل گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با اشاره به اینکه این المپیاد ورزشی با همکاری فدراسیون های ورزشی و اداره کل استان ها، در سطح کشور برگزار می‌شود، افزود: طی یک فرایند که در وزارت ورزش و جوانان تعریف شده، حدود چهار هزار ورزشکار نخبه در سطح کشور در رشته های مختلف شناسایی می شوند و برای این ورزشکاران قرار است برنامه‌های مناسبی انجام شود.
حقدادی ادامه داد: این اقدام با این هدف است که بتوان برای حضور در رقابت های المپیک جوانان و همچنین در بازی‌های آسیایی پیشرو و المپیک آتی از این استعداد ها در قالب تیم‌های ملی استفاده کرد و از این طریق تیم‌های ملی کشور نیز تقویت شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با اشاره به اینکه اجرای این المپیاد عمدتا بر عهده اداره کل ورزش استان ها است و از اعتبارات ۲۷ صدم درصد سهم ورزش از ارزش افزوده برای برگزاری آن استفاده می‌شود، بیان داشت: این اعتبارات هدفمند در راستای نخبه یابی استفاده می‌شود تا استعدادهایی که در شهرستان ها، روستاها و بخش ها وجود دارد، این فرصت را داشته باشند توانایی و ظرفیت‌های خود را به نمایش بگذارند و در مسابقات شرکت کنند تا نخبگان ورزشی شناسایی شوند.
وی خاطرنشان کرد: در استان مرکزی، به جد به دنبال این مهم هستیم و از تیم های ورزشی و هیات‌های شرکت کننده در رقابت های المپیاد استعدادهای برتر ورزشی حمایت مالی می‌شود. استان مرکزی (اراک) برای برگزاری رقابت های المپیاد دو رشته اسکواش بانوان و کاراته آقایان کشور میزبان است.

همچنین سوسن طوفانی رییس هیئت اسکواش استان مرکزی  اظهار داشت: مسابقات المپیاد ورزشی رشته اسکواش با عنوان استعدادهای برتر دختران با شرکت ۱۲۰ ورزشکار از ۲۰ استان کشور از روزپنجشنبه در سالن اختصاصی اسکواش زنده یاد علی روغنی مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک آغاز شد.

وی افزود: مسابقات المپیاد ورزشی اسکواش با هدف نخبه یابی برای المپیک ۲۰۲۴ به روش تیمی و انفرادی از امروز آغاز شد و به مدت پنج روز ادامه دارد.
رئیس هیأت اسکواش استان مرکزی خاطرنشان کرد: شیده امامی به عنوان ناظر وزارت ورزش و جوانان، الهام رمضانی به عنوان سرپرست فنی مسابقات و سحر فولادوند به عنوان ناظر فدراسیون اسکواش بر این رقابت‌ها نظارت دارند.

عکس روز

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

گروه شرق
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 سحاب آران و بیدگل 9 7 2 23
2 هیات اسکواش اراک 9 6 3 20
3 پالایش نفت آبادان 9 6 3 18
4 پارس اندیش خرم آباد 9 0 9 3
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کیش اسکواش 3 3 0 9
2 ظفر تهران 3 1 2 4
3 شهدای مدافع حرم کرمانشاه 2 0 2 0
اخبار استان ها
استان گیلان استان زنجان استان کردستان استان کرمانشاه استان قزوین استان مازندران استان گلستان استان البرز استان تهران استان همدان استان مرکزی استان قم استان لرستان استان ایلام استان خوزستان استان اصفهان استان یزد استان فارس استان هرمزگان استان سمنان استان کرمان استان چهارمحال و بختیاری استان کهگیلویه و بویراحمد استان سیستان و بلوچستان استان بوشهر استان خراسان جنوبی استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان اردبیل استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی جزیره کیش

خبرنامه