عزیزی پور :از ظرفیت های موجود برای رشد و توسعه اسکواش در کشور نهایت بهره را برده ایم

دبیر فدراسیون اسکواش: فدراسیون اسکواش، جزء پنج فدراسیون برتر درزمینه استعدادیابی است
عزیزی پور :از ظرفیت های موجود برای رشد و توسعه اسکواش در کشور نهایت بهره را برده ایم

امیر عزیزی‌پور  در جمع اصحاب رسانه استان یزد در خصوص مسابقات لیگ‌های اسکواش کشور، گفت: تیم‌هایی که در این رویداد شرکت کرده‌اند از استان‌های مختلف سراسر کشور هستند و اگر به اسم این تیم‌ها توجه شود، اصولاً از بحث هیئتی خارج شده‌اند که این موضوع بسی جای تقدیر است.

وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر در این رویداد اسپانسرها ورود کرده‌اند و توانسته‌ایم از ظرفیت آن‌ها برای رشد و توسعه اسکواش در کشور نهایت بهره را ببریم.

دبیر فدراسیون اسکواش اظهار داشت: سه میزبانی دیگر علاوه‌بر استان یزد قبل از این رویداد در حوزه مسابقات اسکواش صورت گرفته است و بسی جای تقدیر است که در حال حاضر فضایی ایجادشده است تا تفکر خوبی مبنی بر تمرکز در هفته پایانی در بخش بانوان و آقایان در لیگ برتر و در لیگ دست یک حاصل شود؛ چنانچه جامعه بزرگی از اسکواش در آن حضور داشته و باهم به رقابت بپردازند.

عزیزی‌پور با اشاره به وضعیت استعدادیابی و فدراسیون دانش‌آموزی اسکواش، تصریح کرد: در حال حاضر اتفاقی که در فدراسیون افتاده است، اخذ تفاهم‌نامه با فدراسیون دانش‌آموزی و مسابقات قهرمانی کشور است؛ همچنین در راستای استعدادیابی با توجه به تفکراتی که وزارت ورزش و جوانان در این راستا دارد و با توجه به نگاه ویژه‌ای که به این موضوع شده است، از جایگاه خوبی برخوردار است.

این مقام مسئول بیان داشت: خوشبختانه در حال حاضر رشته اسکواش در المپیاد نخبگان نیز وجود دارد که المپیادی است که در حال حاضر با توجه به رویکرد وزارت ورزش و جوانان برای بخش المپیک بازی‌های آسیایی جوانان در چهار سال آینده، استارت آن زده‌شده است و با رایزنی‌های صورت گرفته و همچنین نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان به این حوزه، اعلام‌شده است که فدراسیون اسکواش جزء پنج فدراسیون برتر در راستای استعدادیابی است.

وی ادامه داد: خوشبختانه به ما این مجوز را داده‌اند تا بتوانیم در این مسابقات شرکت کرده و حضورداشته باشیم که پیش‌بینی می‌شود این مسابقات در مهر سال جاری برگزار شود؛ لذا درواقع شرایط در حال حاضر مطلوب است و امیدواریم تا بتوانیم از ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده کنیم.

دبیر فدراسیون اسکواش بابیان اینکه مشکلات در فدراسیون اسکواش با کمک روسای هیئت‌های استانی و مسئولین کمیته‌ها حل‌وفصل شده است، تأکید کرد: خوشبختانه در حال حاضر مشکل خاصی در فدراسیون وجود ندارد؛ اما درواقع دغدغه فراوان است که مهم‌ترین دغدغه ما این است که بتوانیم سیاست‌گذاری‌ها را اجرایی کنیم.

عزیزی‌پور در پایان با اشاره به اینکه خوشبختانه در حال حاضر در بحث مسابقات، توانسته‌ایم جایگاه فدراسیون را برای اولین بار به مقام سوم تیمی بزرگسالان آسیا به ثبت برسانیم، اذعان کرد: در حال حاضر مجوز حضور در بازی‌های آسیایی گرفته‌شده است که این ورزشکاران در حال حاضر در اردوها حاضر هستند تا بتوانند در مسابقات نتیجه‌های خوبی را کسب کنند.

عکس روز

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

گروه شرق
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 سحاب آران و بیدگل 9 7 2 23
2 هیات اسکواش اراک 9 6 3 20
3 پالایش نفت آبادان 9 6 3 18
4 پارس اندیش خرم آباد 9 0 9 3
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کیش اسکواش 3 3 0 9
2 ظفر تهران 3 1 2 4
3 شهدای مدافع حرم کرمانشاه 2 0 2 0
اخبار استان ها
استان گیلان استان زنجان استان کردستان استان کرمانشاه استان قزوین استان مازندران استان گلستان استان البرز استان تهران استان همدان استان مرکزی استان قم استان لرستان استان ایلام استان خوزستان استان اصفهان استان یزد استان فارس استان هرمزگان استان سمنان استان کرمان استان چهارمحال و بختیاری استان کهگیلویه و بویراحمد استان سیستان و بلوچستان استان بوشهر استان خراسان جنوبی استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان اردبیل استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی جزیره کیش

خبرنامه