جلیلی : در بحث توسعه لیگ‌های قهرمانی اسکواش در چند سال اخیر اقدامات خوبی صورت گرفته است

رئیس سازمان لیگ اسکواش: ۳۰ تیم باشگاهی در لیگ‌های مختلف اسکواش کشور حضور دارند
جلیلی : در بحث توسعه لیگ‌های قهرمانی اسکواش در چند سال اخیر اقدامات خوبی صورت گرفته است

 مجید جلیلی قاضی‌زاده در جمع اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به اهمیت نقش اصحاب رسانه در نهادینه شدن فرهنگ توسعه ورزش در کشور، گفت: بدون شک نبود رسانه هیچ‌گاه ما را در راستای پیشبرد اهدافمان راهگشا نیست؛ لذا ما همیشه از رسانه‌ها به‌عنوان بازوی اصلی در بحث توسعه قهرمانی اسکواش یاد می‌کنیم.

وی افزود: در بحث توسعه لیگ‌های قهرمانی اسکواش در چند سال اخیر اقدامات خوبی صورت گرفته است و با توجه به شرایط اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های موجود، ما بایستی هم‌راستا با همان سیاست‌ها به ایفای نقش بپردازیم.

رئیس سازمان لیگ اسکواش اظهار داشت: در جلسه هایی که هرساله در وزارت ورزش تحت عنوان مجمع لیگ‌های اسکواش برگزار می‌شود، آن چیزی که به تصویب رسیده این است که ما تیم‌های باشگاهی را از تیم‌های باشگاهی جدا سازیم؛ چنانچه هیئت‌ها به وظیفه ذاتی خود که استعدادیابی و توسعه آموزش و مسابقات قهرمانی کشور است، بپردازند و همچنین در بحث ورود به لیگ‌های حرفه‌ای و دست یک تیم‌ها را در قالب باشگاه داشته باشیم.

جلیلی قاضی‌زاده بابیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر حدود ۳۰ استان و ۳۰ تیم باشگاهی مختلف در لیگ‌های مختلف اسکواش حضور دارند، تصریح کرد: در سال جاری در بخش مردان هشت تیم اسکواش در لیگ برتر حضور دارند؛ همچنین ما درصددیم تا تیم‌های دست یک و پایین‌تر فرصت استفاده از دیدن بازی تیم‌ها را داشته باشند تا اجتماع خانواده اسکواش علاوه بر اینکه در راستای ایجاد رشد اسکواش در کشور مؤثر است، به بحث تنوع و خارج شدن از حالت یکنواخت بپردازد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سیاست کلی دیگری که به دنبال آن هستیم، برگزاری تیم‌ها، اردوها و مسابقات حرفه‌ای تحت عنوان اردوهای دائمی تیم‌های ملی است، عنوان کرد: هدف ما این است تا بازیکنان تیم ملی علاوه بر هماهنگی خوبی که با کمیته تیم ملی دارند، هرکسی در جایگاه خودش در اردوهای ملی حضور داشته باشد.

وی، ضمن تقدیر از حاصل کار دسته‌جمعی خانواده اسکواش در کشور، خاطرنشان کرد: در رأس آن‌ها هیئت‌های استانی هستند که از جایگاه خوبی برخوردار هستند که همه دست‌به‌دست هم داده‌اند تا امروز به این جایگاه برسیم و چکیده اسکواش کشور در بازی‌های آسیایی حضورداشته باشند.

رئیس سازمان لیگ اسکواش در پایان تأکید کرد: لیگ‌های حرفه‌ای در همین راستا سعی کرده‌اند با برگزاری منظم و مقطعی مسابقات، رسالت آماده‌سازی و آماده نگه‌داشتن بازیکنان تیم ملی را اجرایی کنند که این مهم با کمک تمامی استان‌ها میسر شده است.

عکس روز

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

گروه شرق
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 سحاب آران و بیدگل 9 7 2 23
2 هیات اسکواش اراک 9 6 3 20
3 پالایش نفت آبادان 9 6 3 18
4 پارس اندیش خرم آباد 9 0 9 3
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کیش اسکواش 3 3 0 9
2 ظفر تهران 3 1 2 4
3 شهدای مدافع حرم کرمانشاه 2 0 2 0
اخبار استان ها
استان گیلان استان زنجان استان کردستان استان کرمانشاه استان قزوین استان مازندران استان گلستان استان البرز استان تهران استان همدان استان مرکزی استان قم استان لرستان استان ایلام استان خوزستان استان اصفهان استان یزد استان فارس استان هرمزگان استان سمنان استان کرمان استان چهارمحال و بختیاری استان کهگیلویه و بویراحمد استان سیستان و بلوچستان استان بوشهر استان خراسان جنوبی استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان اردبیل استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی جزیره کیش

خبرنامه