مسعود سليماني: هيات هاي استعدادپرور تسهيلات دريافت مي کنند

رئيس فدراسيون اسکواش با بيان اين که تا کنون هيات هاي استعدادياب از تسهيلات و کمک هاي فدراسيون بهره مند مي شدند، گفت: در سال جاري هيات هايي مورد حمايت قرار مي گيرند که طرح استعدادپروري را اجرايي کنند.
مسعود سليماني: هيات هاي استعدادپرور تسهيلات دريافت مي کنند

مسعود سلیمانی در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، با اعلام خبر اعزام تیم دختران و پسران جوان به مسابقات جهانی لهستان، افزود: دو دختر و دوپسر که رنک های اول کشور هستند، دوازدهم مردادماه به این مسابقات اعزام می شوند.
رئیس فدراسیون اسکواش ادامه داد: از زمان تاسیس فدراسیون در ایران 16 سال پیش توانستیم تنها در بخش آقایان به مسابقات جهانی اعزام داشته باشیم که برای نخستین بار بانوان در این دوره اعزام می شوند.
وی با بیان این که نمی خواهیم دختران ما زنگ تفریحی برای سایر رقبا باشند، گفت: امیدوارم در بخش آقایان نیز صاحب عنوان و سکو شویم چرا که یکی از این افراد نفر ششم رنکینگ جوانان جهان و یکی دیگر رنک اول 17 سال آسیا است.
سلیمانی ادامه داد: حضور تیم هایی از دختران و پسران ما و نمایش توانایی هایشان در این مسابقات، می تواند نظر مسئولین جهانی که در این پیکارها حضور دارند را جلب کند که در این برهه از زمان بسیار درتوسعه رشته اسکواش اثرگذار است.
رئیس فدراسیون اسکواش در ادامه با بیان این که وی هم اکنون ریاست فدراسیون غرب آسیا و ریاست کمیته عضویت آسیا را بر عهده دارد، گفت: ایران ماموریت دارد تا اسکواش را در آسیا توسعه دهد؛ برهمین اساس ماه گذشته اسکواش افغانستان را راه اندازی کردیم و با تشکیل تیمی متخصص که مسلط به این رشته و زبان های خارجی است، در تلاشیم این رشته در ترکمنستان و ازبکستان و پس از آن در کشورهای آسیای میانه نیز راه اندازی شود.
سلیمانی همچنین با بیان این که تا کنون هیات های استعدادیاب از تسهیلات و کمک های فدراسیون بهره مند می شدند، گفت: در سال جاری هیات هایی مورد حمایت قرار می گیرند که طرح استعدادپروری را اجرایی کنند.
وی در عین حال افزود:بیشتر هیات های ورزشی ام توانمند هستند و برای این توانمندی حکایت ها داشته ایم و خدا را شاكر هستم که امروز تقریبا یک یگان فرماندهی منظم،دلسوز،پرتلاش و با دیدگاه رقابتی در کل کشور دارم که شایسته ی تقدیرند.

هیات ها در تقسیمات مدیریتی سطح وظیفه محسوب می شوند که اجرا را بر عهده دارند،چیزی که همواره در اسکواش کشور قیفی وارونه بود یعنی هیات ها وجود داشتند و همه از فدراسیون یا تشکیلات مرکزی به جای سیاستگزاری،برنامه ریزی،کنترل و ارزیابی انتظار اجرای رویداد ها را داشتند و در 6 سال قبل به فدراسیون به عنوان یک فروشگاه تجهیزات توسط ملی پوشان و یا برخی از استان ها نگاه می شد،که الحمدولله این نقیصه بزرگ بر طرف شد و ستاد در جایگاه سطح عالی خود قرار گرفت بنا بر این ما تکلیفی مشخص،شفاف و روشن برای هر استان تعیین کرده ایم که کار بسیار ساده ای است یعنی اینکه در پایان سال جاری هر استان موظف شده است 2 دختر و 2 پسر کمتر از 9 و 11 سال ماهر در استعدادپروری به فدراسیون معرفی کند.

عکس روز

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

گروه شرق
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 سحاب آران و بیدگل 9 7 2 23
2 هیات اسکواش اراک 9 6 3 20
3 پالایش نفت آبادان 9 6 3 18
4 پارس اندیش خرم آباد 9 0 9 3
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کیش اسکواش 3 3 0 9
2 ظفر تهران 3 1 2 4
3 شهدای مدافع حرم کرمانشاه 2 0 2 0
اخبار استان ها
استان گیلان استان زنجان استان کردستان استان کرمانشاه استان قزوین استان مازندران استان گلستان استان البرز استان تهران استان همدان استان مرکزی استان قم استان لرستان استان ایلام استان خوزستان استان اصفهان استان یزد استان فارس استان هرمزگان استان سمنان استان کرمان استان چهارمحال و بختیاری استان کهگیلویه و بویراحمد استان سیستان و بلوچستان استان بوشهر استان خراسان جنوبی استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان اردبیل استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی جزیره کیش

خبرنامه