استعداديابي مهمترين برنامه ي وزارت ورزش و جوانان است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان موضوع استعدادیابی را از محورهای اصلی برنامه های وزارت ورزش وجوانان اعلام کرد و هدف از تشکیل این مراکز را شناسایی نخبگان و نهادینه کردن این استعدادها با چشم انداز توسعه پایدار دانست.
استعداديابي مهمترين برنامه ي وزارت ورزش و جوانان است

به گزارش سایت رسمی فدراسیون اسکواش، دکتر سید نصرالله سجادی در گفت وگوی تلفنی با برنامه ی استودیو ورزش در خصوص راه اندازی مراکز استعدادیابی در سراسر کشور، گفت: موضوع استعدادیابی از محورهای اصلی برنامه های توسعه ای در وزارتخانه  است که با  اجرایی شدن آن ثمرات این مراکز در جامعه ورزش دیده می شود.

او ادامه داد: این حرکت یکی از کارهای اصولی و بنیادین در حوزه ورزش است که توسط  ادارات و هیات های ورزشی پیگیری می شود .

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای  وزیر در خصوص اعتبار تخصیصی به این مراکز گفت: طی دو سال گذشته علاوه بر بودجه ای که فدراسیون ها دارند خود وزارتخانه اعتبار خاصی برای این مراکز معین کرده تا هم مراکز قهرمانی تجهیز شود و هم برای اجرای امورهزینه لازم تعیین شود.

اودر خصوص چگونگی بهره برداری از پتانسیل بخش های مختلف نیز توضیح داد: با توجه  به پتانسیلی که در زمینه نیروی تحصیلکرده در ورزش وجود دارد ما باید بتوانیم از این منبع نیروی انسانی به عنوان منبعی سرشار استفاده کنیم؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم بخشی از مسئولیت امر را به جوانان تحصیلکرده ورزشی واگذار کنیم تا در زمینه استعدادیابی مشارکت داشته باشند .

دکترسجادی در ادامه گفت وگویش هدف از تاسیس مراکز استعدادیابی را شناسنایی نخبگان ورزشی و نهادینه کردن این روند با هدف توسعه پایداردر حوزه ورزش  اعلام کرد.

وی با اشاره به این که فرایندهای نظام استعدادیابی کاملاً تعریف شده است، در خصوص دلایل تاسیس این مراکز و نحوه واگذاری این کانون ها به علاقمندان افزود: با توجه به این که دولت به تنهایی قادر نیست این کار را انجام دهد، این چارچوب ها از طرف وزارت ورزش و جوانان تعیین شده  و مجوز لازم به جوانان واجد شرایط  که علاقمند به فعالیت در این مراکز هستند داده می شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به واگذاری بخشی از امکاناتی که دولت دراین خصوص در اختیار بخش خصوصی می گذارد ما هم به دنبال آن هستیم که از تحصیلات و تخصص جوانان مان در رشته های مختلف تربیت بدنی استفاده کنیم.

او در مورد چگونگی بهره مندی از پتانسیل بخش خصوصی نیز گفت: اساس کار ما این است که در حوزه استعدادیابی درصدد انجام فعالیت های گسترده هستیم، ضمن این که دولت به تنهایی نمی تواند تمامی امور مربوط به ورزش را انجام دهد، بنابراین با توجه به پتانسیل و استعدادهایی که در حوزه های مختلف ورزشی وجود دارد باید از مشارکت بخش خصوصی بهره مند شد.

دکتر سجادی در خصوص دستور العمل تاسیس کانون های استعدادیابی ورزشی نیز اظهار داشت: در این دستور العمل هدف، روش و اجرا تعریف شده و افراد به صورت گروهی  مثل تعاونی ها بتوانند  این کانون ها را تاسیس کنند تا به شناسایی و رشد نخبگانی که در رشته های مختلف وجود دارد منجر شود.

عکس روز

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

گروه شرق
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 سحاب آران و بیدگل 9 7 2 23
2 هیات اسکواش اراک 9 6 3 20
3 پالایش نفت آبادان 9 6 3 18
4 پارس اندیش خرم آباد 9 0 9 3
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کیش اسکواش 3 3 0 9
2 ظفر تهران 3 1 2 4
3 شهدای مدافع حرم کرمانشاه 2 0 2 0
اخبار استان ها
استان گیلان استان زنجان استان کردستان استان کرمانشاه استان قزوین استان مازندران استان گلستان استان البرز استان تهران استان همدان استان مرکزی استان قم استان لرستان استان ایلام استان خوزستان استان اصفهان استان یزد استان فارس استان هرمزگان استان سمنان استان کرمان استان چهارمحال و بختیاری استان کهگیلویه و بویراحمد استان سیستان و بلوچستان استان بوشهر استان خراسان جنوبی استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان اردبیل استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی جزیره کیش

خبرنامه