سنايي: براي مسابقات آسيايي انگيزه زيادي داريم

سرمربي تيم ملي اسکواش گفت: رقابت‌هاي قهرماني آسيا هنوز قرعه‌کشي نشده که براي حريفان‌مان برنامه‌ريزي کنيم اما تيم ملي بزرگسالان انگيزه بسيار خوبي دارد.
سنايي: براي مسابقات آسيايي انگيزه زيادي داريم

 
عليرضا سنايي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره رقابت‌هاي اسکواش قهرماني آسيا در هنگ‌کنگ اظهار کرد: مسابقه‌هاي قهرماني بزرگسالان آسيا امسال در بخش تيمي و در دو قسمت بانوان و مردان برگزار مي‌شود. براي حضور تيم ملي در اين رقابت‌ها 10 نفر را به اردو دعوت کرديم که ضيا کاشاني و امين عطايي به دليل مصدوميت نتوانستند ما را همراهي کنند. در پايان اردوي نخست هم فرزاد شکوهي و سميع‌الله قاصدآبادي خط خوردند و در نهايت قرار است اردوي سوم با حضور 6 اسکواش باز برگزار شود.
 
او اضافه کرد: قصد داريم در اين نوبت هم دو نفر را از اردوها کنار بگذاريم و در نهايت به ترکيب 4 نفره‌ي تيم ملي براي حضور در رقابت‌هاي قهرماني آسيا برسيم. اواخر اين هفته نوبت دوم اردوهاي تيم ملي به پايان مي‌رسد. يک هفته به ملي‌پوشان استراحت مي‌دهيم تا به استان‌هايشان بروند و بعد از آن هم تا روز اعزام اردو خواهيم داشت.
 
سرمربي تيم ملي اسکواش با بيان اينکه وضعيت ملي‌پوشان خوب است تاکيد کرد: نکته مثبتي که در ميان اسکواش‌بازان بزرگسال وجود دارد اين است که انگيزه بسيار بالايي دارند. همان طور که ملي‌پوشان جوان خودشان را خوب نشان دادند، بزرگسالان هم در بخش تيمي، طي سال‌هاي اخير روند رو به رشدي داشته‌اند. ما از رده پانزدهمي به سيزدهمي، سپس به دهمي و بعد از آن به رده نهمي آسيا رسيديم. در اين دوره هم به دنبال اين هستيم که بتوانيم روند صعودي را ادامه دهيم. البته مسابقات در رده سني جوانان و بزرگسالان زمين تا آسمان فرق دارد و رقابت بزرگسالان سخت‌تر است. چرا که برترين‌هاي آسيا و دنيا در اين رقابت‌ها حضور دارند. ما سعي مي‌کنيم با امکاناتي که داريم خودي نشان دهيم.
 
سنايي با بيان اينکه پيش‌بيني خاصي از حضور در مسابقه‌هاي قهرماني آسيا ندارد به ايسنا گفت: وظيفه ما اين است که با امکانات هرچند محدود به نهايت آمادگي برسيم. همه بازيکنان ما جنگنده و آماده هستند اما وضعيت قرعه‌کشي و گروه‌بندي مسابقه‌ها مشخص نيست. هنوز نمي‌دانيم که چه تيم‌هايي رقيبمان هستند. اما از همه حريفان شناخت خوبي داريم. پس از قرعه‌کشي مي‌توانيم براي رقيبانمان برنامه‌ريزي کنيم. فعلا سعي داريم دور از حاشيه بر روي تمرين‌ها تمرکز کنيم.
 
او با اشاره به برگزاري رقابت‌هاي قهرماني جوانان آسيا در کيش يادآور شد: ما اول تير ميزبان مسابقه‌هاي اسکواش جوانان قهرماني آسيا در بخش انفرادي هستيم. دومين بار است که مي‌توانيم مسابقه‌هاي مهم جوانان را در ايران برگزار کنيم. دو هفته قبل انتخابي تيم ملي برگزار و نفرات مشخص شدند. فعلا به دليل نزديک شدن به امتحانات، ملي‌پوشان در استان‌هايشان غير متمرکز تمرين مي‌کنند تا سر فرصت آن‌ها را دور هم جمع کنيم اما فعلا برنامه دقيقي ندارند.
 
سرمربي تيم ملي جوانان در پايان گفت: سه نفر از بازيکنان جوان ما در رده اول آسيا هستند و اين کار ما را سخت‌تر مي‌کند چرا که انتظارات از تيم ملي بالاست. اما نکته‌اي که بايد به آن اشاره کنم اين است که در رقابت‌هاي کيش ملي‌پوشان ما يک رده سني بالاتر مي‌روند و ديگر در رده قبلي مسابقه نمي‌دهند. بنابراين ممکن است نتوانند نتايج سال گذشته را تکرار کنند اما مسلم است که اين مسابقه‌ها فرصتي است که خودي نشان داده و امتيازات خوبي کسب کنند. بعد از آن هم مي‌توانيم اميدوار باشيم که روي سکو بروند.
 

عکس روز

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

گروه شرق
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 سحاب آران و بیدگل 9 7 2 23
2 هیات اسکواش اراک 9 6 3 20
3 پالایش نفت آبادان 9 6 3 18
4 پارس اندیش خرم آباد 9 0 9 3
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کیش اسکواش 3 3 0 9
2 ظفر تهران 3 1 2 4
3 شهدای مدافع حرم کرمانشاه 2 0 2 0
اخبار استان ها
استان گیلان استان زنجان استان کردستان استان کرمانشاه استان قزوین استان مازندران استان گلستان استان البرز استان تهران استان همدان استان مرکزی استان قم استان لرستان استان ایلام استان خوزستان استان اصفهان استان یزد استان فارس استان هرمزگان استان سمنان استان کرمان استان چهارمحال و بختیاری استان کهگیلویه و بویراحمد استان سیستان و بلوچستان استان بوشهر استان خراسان جنوبی استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان اردبیل استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی جزیره کیش

خبرنامه