مسئولان اسکواش به زندان رفتند

رييس فدراسيون اسکواش کشورمان به همراه نايب رييس و عضو هيات رييسه صبح امروز به سازمان زندان ها و اقدامات تامين و تربيتي رفتند.
مسئولان اسکواش به زندان رفتند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکواش،مسعود سلیمانی به همراه بابک فقیر و مرتضی تجریشی صبح امروز با حجت الاسلام والمسلمین رستمی، مدیر کل فرهنگی و تربیتی و اقدامات تامینی کشور و شاهین سلطان پور رییس اداره ی تربیت بدنی وحسین همایونی کارشناس برنامه امور ورزشی این سازمان در کوی فراز منطقه سعادت آباد تهران در محل سازمان مربوطه ملاقات کردند.

در این دیدار که با هدف امضای تفاهم نامه جدید فی ما بین فدراسیون اسکواش و سازمان زندان ها صورت می گرفت،طرفین متن تفاهم نامه را که به تایید کارشناسان ذیربط رسیده بود را امضا کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی نقش اسکواش را در کاهش تنش ها و هیجانات روحی زندانیان زن و مرد و کانون های اصلاح تربیت را مورد تایید قرار داد و اظهار داشت که تقویت قوای جسمانی زندانیان وپرسنل زندان از طریق این ورزش به خوبی تامین می شود.

وی رییس فدراسیون کشورمان را فردی با هنر برقراری روابط اجتماعی بالا دانست و اعلام کرد که هیچ کوششی در عملیاتی کردن این تفاهم نامه فروگذار نخواهد بود.

رییس فدراسیون کشورمان ضمن تقدیر از نگاه معاون زندان های کشور اظهار داشت،تفاهم نامه ای از سه سال قبل فی مابین فدراسیون اسکواش و سازمان زندان ها منعقد شد که خروجی آن ساخت یک سالن در زندان یزد و برگزاری همایش نواب رییس بانوان کشور در زندان کرمان بود که با توجه به روحیاتی که در خود سراغ دارم باید در این حوزه تلاش مضاعفی خصوصا در حوزه ی تربیت بدنی زندان ها صورت می گرفت و صرفا اعتقادی به جلسات فرمایشی و نمایشی نداشته و وقتی راجع به مقولات مختلف بحثی می شود باید ثمر بخش باشد.

وی افزود با انعقاد و به روز کردن این تفاهم نامه و پس از ابلاغ مفاد تفاهم نامه به کلیه زندان های کشور از سوی حجت الاسلام والمسلمین رستمی طی بخشنامه ای فدراسیون هم به مدیران هیات های ورزشی خود ایجاد و برقراری ارتباط را با سازمان زندان های مراکز استان ها مورد تاکید قرار می دهد و با توجه به شرایط حاکم ابتدا تفاهم نامه ای عملیاتی در سطح استان ها فی ما بین سازمان زندان ها و هیات های ورزشی اسکواش منعقد شده و نخستین گام ها بازدید مسئولان استانی ما از محیط زندان بوده و فضاهای قابل استفاده را شناسایی می نمایند و در گام های بعدی دوره های آموزشی و اسکواش های تک دیواره که با کمترین هزینه اجرایی می شود را به صورت مشارکتی در مراکز استان ها انجام خواهند داد و به فدراسیون گزارش خواهند کرد ولی تمرکز ما بر روی ساخت سالن های اسکواش با هزینه زندانیان متمول که با این رشته ارتباط برقرار میکنند و اعتبارات ورزشی زندان ها در مراکز استان ها است که می توانند این ورزش گریخته از زندان ها را مجددا به صاحبان اصلی آن برگردانند.

مقرر شد مسئول فنی مهندسی فدراسیون طی هفته ی جاری از کانون اصلاح و تربیت شهرزیبا و زندان اصلی پایتخت و بند نسوان بازدید کرده و محل های مناسب را برای ایجاد و راه اندازی اسکواش معرفی و در اجرای آن برنامه ریزی نمایند.

عکس روز

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

گروه شرق
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 سحاب آران و بیدگل 9 7 2 23
2 هیات اسکواش اراک 9 6 3 20
3 پالایش نفت آبادان 9 6 3 18
4 پارس اندیش خرم آباد 9 0 9 3
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کیش اسکواش 3 3 0 9
2 ظفر تهران 3 1 2 4
3 شهدای مدافع حرم کرمانشاه 2 0 2 0
اخبار استان ها
استان گیلان استان زنجان استان کردستان استان کرمانشاه استان قزوین استان مازندران استان گلستان استان البرز استان تهران استان همدان استان مرکزی استان قم استان لرستان استان ایلام استان خوزستان استان اصفهان استان یزد استان فارس استان هرمزگان استان سمنان استان کرمان استان چهارمحال و بختیاری استان کهگیلویه و بویراحمد استان سیستان و بلوچستان استان بوشهر استان خراسان جنوبی استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان اردبیل استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی جزیره کیش

خبرنامه