سليماني:هدفمان ارزيابي داوران طبق قوانين فدراسيون اسکواش جهاني است

رييس فدراسيون اسکواش ايران هدف ارزيابي داوران را تعيين سطح آنها طبق فدراسيون اسکواش جهاني دانست.
سليماني:هدفمان ارزيابي داوران طبق قوانين فدراسيون اسکواش جهاني است

به گزارش روابط عمومي فدراسيون اسکواش،فرصتي دست داد تا با رياست محترم اسکواش ايران،مسعود سلیمانی در خصوص دوره ارزيابي داوري گپ و گفتي انجام دهيم که مشروح آن را در زير مي خوانيد.

ارزيابي داوران ايران را براي نخستين بار در تهران برنامه ريزي کرديد،چه خروجي از اين رويداد مورد انتظار است؟

هدف ما از ارزيابي داوران اسکواش کشورمان اين بود که سياستي هماهنگ در ارتباط با تعيين سطوح داوري طبق قوانين فدراسيون جهاني پياده کنيم و داوران ايران را در سه حيطه ي عمومي،ملي و بين المللي دسته بندي کرده تا آن دسته از داوراني که در فايل داوران برون مرزي توسط ارزياب هاي فدراسيون انتخاب مي شوند بتوانند جايگزين هفده داوري شوند که سال قبل اسامي آنان به فدراسيون اسکواش آسيا به عنوان داوران برتر ايران معرفي شده است،بشوند و در سال 1395 فقط از داوراني استفاده خواهد شد که در اين 2 روز در اين دوره ارزيابي شرکت داشته اند.

اسامی داورانی که قبلا به آسیا معرفی شدند،چه کسانی هستند؟

آقایان:غلام نژاد،امیریان،خواجه،صمدی،مختاری،عیسی پور،پور خلیل،سنایی،توسلی،یوسف زهی،ضیاءالدینی و خانوم ها کاشفی،کارگاه،نواده،دهقان پیشه و رمضانی که از استان های فارس،تهران،مشهد و کیش هستند.

لطفا اسامی ارزیاب ها و ملاک های انتخاب ارزیاب ها را بفرمایید؟

مسعود قره ضیاءالدینی را یک داور مسلط دیده ام،او کارشناس خبره ی فدراسیون و مربی تیم ملی فدراسیون است.

بهاره کارگاه در دورانی که قضاوت می کرد در بخش داوران یک قاضی قاطع بود که باج به بازیکنان نمی داد و تنها داوری از ایران بود که در تورنمنت های بین المللی قضاوت می کرد.

الهام رمضانی دبیر سازمان لیگ فدراسیون و از قهرمانان بی حاشیه ایران بود و هم اکنون جانشین سر داور کهنه کار فدراسیون،خانم نجمه سادات کاشفی است که به عنوان یک داور با روانشاسی خوب لیگ را قضاوت و سر داور کلیه رویدادهای بانوان فدراسیون است.

مهدی مختاری آنالیزور تیم ملی اسکواش آقایان بود و ریاست کمیته ی داوران ایران را عهده دار است و از بین داوران شهرستانی از داوران قابل اعتماد می باشد و با سیاست های فدراسیون همراهی می کند و هماهنگ است.

چه فلسفه ای از مبحث توانمند سازی داوران اسکواش دنبال می کنید؟

داور یعنی قاضی،اعتقاد دارم چنانچه ورزشکاران در بالاترین رده های ملی در مقابل رای قاضی نتوانند خویشتن داری کنند و کوچکترین توهین روا دارد،آن ورزشکار در جامعه فردی خواهد بود که به هنجار ها توجه نخواهد داشت.

در تمام مدت مسئولیتم سعی بر این داشتم که چگونه این فرهنگ ریشخند به داور،حرکات خارج از عرف،توهین به داور و تصمیماتش و مربیان مطالبی از قبیل اینکه داوران به اندازه ی ملی پوشان ارتقاء پیدانکرده اند را از اسکواش دور کنم که باید این فرهنگ بد اصلاح می شد وسال ها طول کشید و این فشار بر داوران به میزانی بود که خیلی ها شجاعت و شهامت قضاوت را از دست دادند و خانه نشین شدند تا اینکه یک کار فرهنگی دراز مدت شبکه سازی بر روی قهرمانان،تماشاگران و... صورت گرفت و امروز داوران ما امنیت دارند.

داوران اسکواش توانمند هستند و نسل جدید کاملا مطبع قوانین هستند و 2 سال است که در اسکواش کمیته انضباطی تشکیل نشده استکه از این بابت خرسند می باشم.

عکس روز

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

گروه شرق
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 سحاب آران و بیدگل 9 7 2 23
2 هیات اسکواش اراک 9 6 3 20
3 پالایش نفت آبادان 9 6 3 18
4 پارس اندیش خرم آباد 9 0 9 3
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کیش اسکواش 3 3 0 9
2 ظفر تهران 3 1 2 4
3 شهدای مدافع حرم کرمانشاه 2 0 2 0
اخبار استان ها
استان گیلان استان زنجان استان کردستان استان کرمانشاه استان قزوین استان مازندران استان گلستان استان البرز استان تهران استان همدان استان مرکزی استان قم استان لرستان استان ایلام استان خوزستان استان اصفهان استان یزد استان فارس استان هرمزگان استان سمنان استان کرمان استان چهارمحال و بختیاری استان کهگیلویه و بویراحمد استان سیستان و بلوچستان استان بوشهر استان خراسان جنوبی استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان اردبیل استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی جزیره کیش

خبرنامه