فدراسيون اسکواش در ميان صدرنشينان برنامه هاي همگاني وزارت ورزش

فدراسيون اسکواش در ميان صدرنشينان برنامه هاي همگاني وزارت ورزش

به گزارش سایت رسمی فدراسیون اسکواش، نشست روسای فدراسیون های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان و معاونین ایشان در وزارت ورزش برگزار شد و در ابتدا این مراسم دکتر شعبانی بهار معاون همگانی وزیر  اعلام کرد فدراسیون های اسکواش، اسکی و تنیس روی میز بالاترین میزان برنامه همگانی را در میان فدراسیون های ورزشی داشته اند.

در ادامه این مراسم دکتر محمود گودرزی در نشست ماهانه روسای فدراسیون ها با تبریک توفیقاتی که در اجرایی شدن برجام اتفاق افتاد گفت: امیدوارم از برکات این اتفاق خجسته، جامعه ورزشی نیز منتفع شود تا بتوانیم در فضایی آرام و به دور از تهدیدات خارجی به رشد و شکوفایی برسیم.

 

وزیر ورزش و جوانان گفت : بزرگان نکته ای مطرح می کنند که شهامت در صلح سخت تر از شهامت در جنگ است زیرا شهادت در جنگ به شهامت و بزرگی می انجامد اما شهامت در صلح حرف های بسیار مخالفان و گاهی موجب برچسب هایی غیر منصفانه می شود. جسارت در این حوزه جسارت و شهامت بزرگی می خواهد و خوشبختانه سایه تهدیدها و مشکلات اقتصادی، امنیتی و روانی از جامعه رخت بر بست

 

وزیر ورزش و جوانان در این نشست با تاکید بر غیر سیاسی بودن فضای ورزش گفت : ورزش و ورزشکاران جزو گروه اثرگذار هستند بنابراین باید تلاش کنیم که از ورودهای سیاسی جلوگیری کنیم. اگر اتفاقی در سطح ملی می افتد متعلق به مردم، حاکمیت و دولت است و نباید اجازه داد افرادی آن را مصادره به مطلوب کنند.

 

دکتر گودرزی با بیان این مطلب که وزارت ورزش و جوانان در افزایش درصد بودجه 95، رتبه اول را در بین وزارتخانه ها دارد، گفت: هم در بودجه جاری و هم در بودجه عمرانی هیچ وزارتخانه ای به اندازه ورزش و جوانان افزایش نداشته است. هر چند عدد بودجه ورزش کوچک است اما افزایش 100 درصدی ان  طی دو سال اخیر نشان از توجه ویژه دولت به دو حوزه ورزش و جوانان دارد و انتظار می رود که شعارهای دولت در حوزه ورزش تحقق پیدا کند.

 

وزیر ورزش و جوانان  بابیان این مطلب که سال 93 رشد یازده و نیم درصدی در آمار ورزش همگانی داشتیم گفت: برخی از روسا تصور می کنند که کار فدراسیون فقط حوزه قهرمانی است اما انتظار جامعه این است که همه ابعاد ورزش توسط فدراسیون پوشش داده شود.

 

وزیر ورزش و جوانان با تاکید براین نکته که روسای فدراسیون ها باید دقت و توجه ویژه ای نسبت به مسائل اخلاقی و انضباطی داشته باشند افزود: حتی یک مورد مسئله غیراخلاقی برای ورزش کشور زیاد است.

 

دکتر گودرزی در خصوص مسائل مالی فدراسیون ها تصریح کرد: ما باید حساسیت مان نسبت به مسائل مالی بالا باشدو ابهام در گزارش های مالی را به هیچ عنوان نمی پذیم


وی با تاکید بر آرام سازی فضای ورزش کشور توسط مسئولان فدراسیون ها گفت:

ورزش متعلق به همه است و باید در رسانه ها چهره ای مطلوب ان توسط اهالی ان به نمایش دارید نقد های منصفانه به رشد مدیران و ورزش کمک میکند ولی جنجال و غوغاسالاری بیشتر جنبه های زیبای ورزش را مخدوش می کند

 

وزیر ورزش و جوانان در پایان ضمن خداقوت به روسای فدراسیون ها گفت: فضای ورزش کشور به آرامش و در عین حال تکاپو و فضای مناسب ورزشی نیاز دارد. ورزش عنصر مطلوبی است که وجوه خوب آن باید مطرح شود و توسعه یابد.

 

عکس روز

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

لیگ برتر اسکواش

گروه شرق
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 سحاب آران و بیدگل 9 7 2 23
2 هیات اسکواش اراک 9 6 3 20
3 پالایش نفت آبادان 9 6 3 18
4 پارس اندیش خرم آباد 9 0 9 3
رتبه تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کیش اسکواش 3 3 0 9
2 ظفر تهران 3 1 2 4
3 شهدای مدافع حرم کرمانشاه 2 0 2 0
اخبار استان ها
استان گیلان استان زنجان استان کردستان استان کرمانشاه استان قزوین استان مازندران استان گلستان استان البرز استان تهران استان همدان استان مرکزی استان قم استان لرستان استان ایلام استان خوزستان استان اصفهان استان یزد استان فارس استان هرمزگان استان سمنان استان کرمان استان چهارمحال و بختیاری استان کهگیلویه و بویراحمد استان سیستان و بلوچستان استان بوشهر استان خراسان جنوبی استان خراسان رضوی استان خراسان شمالی استان اردبیل استان آذربایجان شرقی استان آذربایجان غربی جزیره کیش

خبرنامه