ویژه های خبری
squash 57 (راکتبال)
squash 57 (راکتبال) به عنوان يكي از رشته هاي هم خانواده اسكواش به شمار مي آيد و اكثر قوانين آن مشابه قوانين اسكواش است

 squash 57 (راکتبال)

رشته squash 57 (راکتبال) به عنوان يكي از رشته هاي هم خانواده اسكواش به شمار مي آيد و اكثر قوانين آن بسيار مشابه قوانين اسكواش است. این مزایای این رشته ورزشی نداشتن محدودیت سنی است اما در اکشور انگلیس که مهد اسکواش 57 است بیشتر در رده های سنی بالاتر از 35 سال علاقمندان این رشته جذاب و مفرح را تشکیل می دهند. عبارت اسکواش 57 اشاره به قطر توپ راکتبال انگلیسی ( 57 میلی متر ) دارد که این نام در سال 2016 مورد تصویبت فدراسیون جهانی اسکواش WSF قرار گرفت.

ازسال 1389 با حمايت وزارت ورزش وجوانان و فدراسيون اسكواش فرشته قضايي وزيري  اين رشته جذاب را به كشورمان معرفی کرد و رشته  راکتبال به عنوان يكي از كميته هاي فدراسيون اسكواش راه اندازي شد . خانم فرشته وزيری ،مهندس امین نورشاهی ،امیر حسین صالحی و هم اکنون سیمین کریمی مسووليت اين كميته را برعهده داشته اند.

راكتبال به دوصورت انگليسي و آمريكايي انجام مي گيردكه نوع انگليسي با نام squash 57  دركورت هاي اسكواش انجام می شود  ولي ابعاد نوع آمريكايي به لحاظ شكل بازي تغييراتي جزيي درزمين دارد و سقف جزو زمین بازی است . لازم به ذكر بوده تنها كورت آمريكايي راكت بال درسال 1387 درمجموعه مادر آران وبيدگل كاشان به همت مرحوم سحابي از خیرين این شهر ساخته  شده است.

نخستین کلاس بین المللی راکتبال ( اسکواش 57 ) در اسفند سال 1396 با حضور محمد سرور مدرس انگلیسی مورد تایید فدراسیون جهانی در تهران با حضور علاقمندان این رشته ورزشی برگزار شد

معرفی راکتبال ( فایل پی دی اف )

قوانین بازی راکتبال ( اسکواش 57 ) فدراسیون جهانی اسکواش WSF

 

لینک پی دی اف پوستر آموزشی زیر