ویژه های خبری

 نتایج کلی مسابقات قهرمانی رده های سنی دانش آموزی کشور 1397

پسران

 

کمتر از 9 سال 

اول : ارشیا یگانه عظیمی از کرمان 

دوم : دانیال مقری از گلستان 

سوم مشترک : مانی میر حسینی از خراسان رضوی

سوم مشترک : امیر محمد اسمعیل زاده از زنجان 

 

کمتر از 11 سال

اول : باربد چاووشی از گیلان 

دوم کوشا مصلحی از تهران

سوم مشترک : آرین طیار از گیلان

سوم مشترک : رایان مصطفایی از کرمانشاه

 

کمتر از 13 سال

اول : محمد چنگانيان از اصفهان

دوم : آروين رسول زاده از تهران

سوم مشترک : امير حسين زاده از خوزستان

سوم مشترک : امير عباس بروجردی از تهران

 

کمتر از 15 سال

اول : پويا شفيعي از آذربایجان شرقی

دوم : نيما شمسيا تهران

سوم مشترک : دانيال حسين زاده از گيلان

سوم مشترک : عارف خوانين زاده از يزد

 

رده سني کمتر از ۱۷ سال 

اول : محمد دانيال قارونی از تهران  

دوم : عليرضا رضايی از کیش

سوم مشترک :ايمان صفر اوغلی آذر از تهران

سوم مشترک : سپهر افتخاری از خراسان جنوبی

 

رده سني کمتر از ۱۹ سال 

اول : امير حسين فيض پور ازتهران

دوم : محمد رضا جعفر زاده از کیش

سوم مشترک : سينا باروتکوب از تهران

سوم مشترک : سپهر اعتماد پور از مرکزی

 

رده بندی نهایی مدالی پسران

1 – تهران  2 طلا ، 3 نقره و 3 برنز با مجموع 8 مدال

2 – گیلان  1 طلا و 2 برنز و مجموع 3 مدال

 3 – آذربایجان شرقی ، کرمان و اصفهان هرکدام  با 1 طلا

6 – کیش 2 نقره

7 - گلستان 1 نقره

8 – مرکزی ، خراسان رضوی ، خراسان جنوبی ، خوزستان ، کرمانشاه ، یزد و زنجان هرکدام با 1 برنز

 

14 استان موفق به کسب مدال در مسابقات قهرمانی کشور پسران شده اند

 

دختران

 

کمتراز 9 سال 

اول : شاینا امیری از تهران 

دوم :آمنا اسفندیاری از گیلان

سوم مشترک : نازنین زهرا جلیلی از آذربایجان شرقی

سوم مشترک : نیکی هاشمی از کرمان 

 

کمتر از 11 سال 

اول :  باران محمد پور از تهران

دوم : پرنیان نجفی از اصفهان 

سوم مشترک : هستی کاشی از سمنان 

سوم مشترک : آیلین بابایی از یزد 

 

کمتر از 13 سال

اول : تارا سعادتی  از استان فارس

دوم : پارمین نکوپایان از تهران   

سوم مشترک : نازنین تقی نژاد از یزد

سوم مشترک : ثمین حسن پور از فارس

 

کمتر از 15 سال

اول : ستایش پزشکی از استان مرکزی

دوم : نرگس سلطانی از استان گلستان

سوم مشترک : فاطمه فلاحتی از یزد

سوم مشترک : بهاره قائدی از فارس

 

 

کمتر از ۱۷ سال دختران

اول : فرشته اقتداری از کيش

دوم : آيلي نيری از تهران

سوم مشترک : سارا احمدی از اصفهان

سوم مشترک : هليا استيلی از تهران

 

کمتراز 19 سال

اول : نيکي شميرانی از تهران

دوم : هستي چمنی از فارس

سوم مشترک : نرجس پژوهان از گیلان

سوم مشترک : مطهره عسگری از اصفهان

 

رده بندی نهایی مدالی دختران

1 – تهران 3 طلا ، 2 نقره و 1 برنز و مجموع 6 مدال

2 – فارس 1 طلا ، 1 نقره و 2 برنز و مجموع 4 مدال

3 – مرکزی و کیش هرکدام 1 طلا

5 – اصفهان 1 نقره و 2 برنز و مجموع 3 مدال

6 – گیلان 1 نقره و 1 برنز و مجموع 2 مدال

7 - گلستان 1 نقره

8 – یزد 3 برنز

9 – آذربایجان شرقی ، کرمان ، سمنان هرکدام با 1 برنز

11 استان موفق به کسب مدال در مسابقات قهرمانی کشور دختران شده اند

 

رده بندی کلی مدالی ( مجموع دختران و پسران )

1 – تهران 5 طلا ، 5 نقره و 4 برنز با مجموع 14 مدال

2 - کیش 1 طلا و 2 نقره و مجموع 3 مدال

3 – گیلان  1 طلا  ، 1 نقره ، 3 برنز و مجموع 5 مدال

4 – فارس  1 طلا ، 1 نقره و 2 برنز و مجموع 4 مدال

 – اصفهان 1 طلا ، 1 نقره و 2 برنز و مجموع 4 مدال

6 - مرکزی 1 طلا و 1 برنز و مجموع 2 مدال

- آذربایجان شرقی 1 طلا و 1 برنز و مجموع 2 مدال

 - کرمان 1 طلا و 1 برنز و مجموع 2 مدال

9 – گلستان با 2 نقره

10 – یزد با 4 برنز

11 - خراسان رضوی ، خراسان جنوبی ، خوزستان ، سمنان ، کرمانشاه  و زنجان هرکدام با 1 برنز

 

17 استان در کل کشور موفق به کسب مدال مسابقات قهرمانی دانش آموزی کشور شدند